Luksusowy adres

4.8/5 - (12 votes)
Zdjęcie pochodzi z oferty WGN:  Willa na sprzedaż LOS ALCAZARE

Definicja luksusowej nieruchomości jest dość prosta. Na rynku nieruchomości składają się na niego trzy elementy: lokalizacja, standard budynku (i samego lokalu) oraz dodatkowe udogodnienia.Wszystkie najbardziej luksusowe nieruchomości znajdują się w centrum miast. Dobry adres jest podkreśleniem prestiżu i w znacznym stopniu wpływa na postrzeganie obiektu jako luksusowego. Lokalizacja wpływa zarówno na cenę kupna jak i najmu. Co ważne, określenie „centrum” w przypadku każdego jest inaczej postrzegane. „Każde miasto ma swój niepowtarzalny charakter, swoje miejskie genius loci. W Trójmieście najbardziej prestiżowe nieruchomości to te położone bezpośrednio przy linii brzegowej. W Krakowie centrum to okolica Rynku Głównego i dzisiaj w coraz większym stopniu również Kazimierz. Z kolei w Warszawie, jako centrum należy rozumieć Śródmieście oraz lokalizacje w sąsiednich dzielnicach, jak np. Mokotów, które umożliwiają łatwą i szybką komunikację w obrębie stolicy”- wyjaśnia Dariusz Węglicki, dyrektor zarządzający CATELLA Polska.

Zdjęcie pochodzi z oferty WGN: Apartament na sprzedaż Wisełka

W kwestii luksusowych nieruchomości bardzo ważna jest także niepowtarzalna, czasem nieco ekstrawagancka architektura. Na podstawie wyglądu topowych inwestycji możemy stwierdzić, że bryła całego budynku powinna wychodzić poza schematy i przyciągać spojrzenia przechodniów. Z kolei najwyższy standard jest widoczny zwłaszcza w skrupulatnej dbałości o najmniejsze detale zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynku, w szczególności w lobby wejściowym. Trzeci element, który wyróżnia prawdziwie luksusowe nieruchomości to standard oferowanych przez nie dodatkowych usług. Dzisiaj apartament nie ogranicza się już tylko do czterech ścian, ale oznacza również dostępność szerokiego wachlarza udogodnień dla mieszkańców. Concierge, profesjonalna ochrona, dedykowana przestrzeń rekreacyjna, czy też możliwość przejścia do restauracji bezpośrednio z lobby, to już obecnie norma. W tym przypadku chodzi o bardziej zaawansowane usługi, które pozwalają mieszkańcom poczuć się wyjątkowo. Takie szczególne usługi dla osób mieszkających w wyjątkowych nieruchomościach można spotkać jedynie w dużych, prestiżowych inwestycjach, które nieraz stają się wizytówką całego miasta.

Zdjęcie pochodzi z oferty WGN: Apartament na sprzedaż Warszawa, Wola

W Polsce niekwestionowanym liderem w kategorii luksusowych nieruchomości jest Warszawa. Jeśli chodzi o prestiż i standard nieruchomości a nawet o realną liczbę prawdziwych apartamentowców stolica znacząco wybija się na tle największych miast w kraju. Liczba obiektów oferujących najbardziej luksusowe apartamenty stale rośnie windując średnie ceny za mkw powierzchni w Warszawie. Jednak za najbardziej luksusowy obiekt nadal, i niezasłużenie, uchodzi budynek przy Złotej. To 192-metrowy żagiel zrealizowany według projektu Daniela Libeskinda, który zdążył już na stałe wkomponować się w warszawski krajobraz. Osoby zainteresowane najmem w tym wyjątkowym budynku mogą skorzystać ze specjalnej oferty 72 apartamentów  przygotowanej przez No.44 Luxury Rentals. Wnętrza  dostępne są w wersji umeblowanej, zarówno w stylu skandynawskim jak i  w trzech aranżacjach kolorystycznych prestiżowych polskich marek meblowych.

Zdjęcie pochodzi z oferty WGN: Apartament na sprzedaż Costa del Sol, Malaga

Co więcej dla osób lubiących samodzielnie zaaranżować wnętrze powstały nieumeblowane apartamenty, które można urządzić według własnej koncepcji .No. 44, oprócz opieki concierge’a, zapewnia swoim mieszkańcom również wsparcie w postaci elitarnego systemu opieki najemców. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoim rezydentom No. 44 stworzyło Prestige Club w ramach, którego mają oni dostęp do ekskluzywnych rabatów na usługi partnerów No. 44. Jednak to nie wszystko mieszkańcy mają możliwość korzystania z piętra rekreacyjnego, gdzie poza 25-cio metrowym basenem, do dyspozycji mieszkańców są: siłownia, sauny, jacuzzi, sala kinowa oraz symulator do gry w golfa.

Zdjęcie pochodzi z oferty WGN: Dom wolnostojący na sprzedaż DEHESA DE CAMPOAMO

Jak kształtują się stawki najmu w jednym z najwyższych apartamentowców w Europie? Oferta No. 44 jest zdecydowanie tańsza w porównaniu do najmu apartamentów tej klasy w innych stolicach Europy Środkowej. W No. 44 stawki najmu są kilkukrotnie niższe, niż w odległym o około 100 km od polskiej granicy Berlinie, czy też o prawie połowę niższe niż w czeskiej Pradze. A w tej cenie znajduje się wyjątkowa lokalizacja. Nieopodal Pałacu Kultury i Nauki, w pobliżu licznych teatrów, muzeów, restauracji, z możliwością szybkiego dotarcia do lotniska Chopina.