Luksusowe osiedla mieszkaniowe

Rate this post

Współczesne osiedla mieszkaniowe to już zdecydowanie więcej niż szeregowe, jednakowe budynki czy szare bloki. Wraz z rozwojem rynku, a przede wszystkim sektora premium powstaje coraz więcej inwestycji o podwyższonym standardzie. Luksusowe osiedla cechuje przede wszystkim doskonała lokalizacja, kameralność, wykorzystanie nowoczesnych technologii, wysokiej klasy materiały oraz design.

Luksusowe osiedla mieszkaniowe to przede wszystkim przestrzeń, nie tylko w kwestii wielkości apartamentów, ale także cały obszar. Części wspólne, których integralną częścią stają się tereny zielone zapewnia mieszkańcom dużo swobody i przestrzeni. Osiedla z sektora premium to połączenie komfortu luksusowego mieszkania w centrum miasta z kameralnym zielonym otoczeniem. Ze względu na takie połączenie jest to bardzo dobra lokata kapitału.

„Największym zainteresowaniem klientów cieszyły się inwestycje z segmentu premium w Warszawie i Szczecinie. Obie inwestycje wpisują się w trend „mieszkam tam gdzie pracuję”. Dla inwestorów to także bezpieczna lokata kapitału i pewny, stały zysk. W Warszawie to Bliska Wola Tower, nowoczesny wieżowiec, który jest zwieńczeniem naszej, sztandarowej inwestycji – Osiedla Bliska Wola, będącego hitem sprzedaży od 2017 roku, w którym zwyciężyło w rankingu „TOP 10 najlepszych osiedli mieszkaniowych”. Bliska Wola Tower, słynne już trzy wieże, z których najwyższa osiągnie 27 pięter, to jeden z najbardziej spektakularnych obiektów, w którym łącznie powstanie około 5 tys. mieszkań, apartamentów, powierzchni biurowych i handlowo-usługowych oraz przestrzeń rekreacyjna (lokal pod klub fitness) i czterokondygnacyjna część garażowa”. – Małgorzata Ostrowska, członek zarządu J.W. Construction Holding S.A

Zauważalnym trendem na rynku jest tworzenie sprofilowanych inwestycji. Już na etapie zakupu gruntu deweloperzy decydują dla jakiej grupy skierowana będzie inwestycjia. Generuje to zarówno wygląd samego osiedla jak ich udogodnienia jakie się w nim pojawią. Bardzo ważnym elementem jest podwyższony standard części wspólnych, należy do nich zaliczyć: atrakcyjnie zaaranżowane dziedzińce z fontannami, bujną roślinność, elegancką małą architekturą, strefy rekreacji, bezpieczne place zabaw a nawet baseny i siłownie.

Jednym z ciekawszych przykładów luksusowego osiedla jest inwestycja Zendo na warszawskim Wilanowie. To kameralne osiedle na warszawskich Zawadach, które oferuje komfort posiadania własnego unikatowego domu i ogrodu z bliskością miasta, przyciągającego swoją energią i spektrum dostępnych możliwości. Miłośnicy natury w bliskim sąsiedztwie dużego miasta, którzy zdecydują się na zamieszkanie na osiedlu Zendo Wilanów będą mogli wybrać spośród dostępnych opcji w ramach kształtu bryły domu, rodzaju elewacji, a także rozkładu pomieszczeń i powierzchni. Zindywidualizowana zabudowa jest głównym wyróżnikiem i atutem tego kameralnego miejsca o łącznej powierzchni 6300 m2. Osiedle obejmuje cztery domy w układzie połączonym garażami, co daje osiem oddzielnych budynków o powierzchni od 254 do 288 m2. Każdy z nich oprócz pomieszczeń mieszkalnych posiada swój ogród, taras oraz dwustanowiskowy garaż i pomieszczenia techniczne. Elewacje budynków zostały zaprojektowane w wersji tynkowanej lub z wentylowaną elewacją z sosny termo, która jest nie tylko bardzo trwała, ale też nie wymaga bieżącego utrzymania technicznego, podczas gdy dachy pokrywa blacha powlekana w kształcie rombu. Detale wykończeniowe glifów okiennych i wybranych akcentowych fragmentów ścian pokrywa twardy laminat elewacyjny w kolorze grafitowym. Domy wyposażono ponadto w nowoczesny system ukrytych rynien, gwarantujący bezusterkowe użytkowanie, a także układ wentylacji mechanicznej z rekuperacją zużytego powietrza, co jest rozwiązaniem ekonomicznym i generującym oszczędności. Tak wysoki standard budynków mieszkalnych, a także przemyślany układ osiedla, oferujący jednostkowe rozwiązania pod parasolem harmonijnej koncepcji architektonicznej, gwarantuje maksymalną swobodę, przy jednoczesnym poczuciu bezpieczeństwa i wspólnotowości. Za ideą Zendo Wilanów stoi zespół doświadczonych specjalistów działających w branży architektonicznej i na rynku nieruchomości. Projekt osiedla powstał w utytułowanej butikowej pracowni Grupa Plus Architekci, która specjalizuje się w projektowaniu domów jednorodzinnych i hoteli, a także w architekturze wnętrz.

Perspective – Wille Miejskie to nowoczesny i kameralny kompleks mieszkaniowy położony we Wrocławiu na ulicy Kwidzyńskiej, dobrze skomunikowany z centrum. Spokojna okolica sprawia, że jest przyjazny zarówno singlom, parom, jak i rodzinom z dziećmi. Na osiedle składa się 13 kameralnych 2-piętrowych budynków o współczesnym, minimalistycznym designie. Znajduje się w nich łącznie 169 mieszkań. Przestrzeń otaczająca budynki jest zarówno funkcjonalna, jak i atrakcyjna dla przyszłych mieszkańców. W myśl idei projektantów osią kompleksu jest efektowna aleja obsadzona zielenią, z zachowanym starym dębem, wzdłuż której zaplanowano architekturę w stylu miejskich willi. Usytuowanie inwestycji w takim otoczeniu pozwala na relaks po pracowitym dniu. To doskonałe miejsce na długie spacery i odpoczynek od zgiełku miasta.

Niewątpliwie jedną z najciekawszych inwestycji tego typu jaka powstała w ostatnich latach jest Marina Yacht Park w Gdyni. To Ekskluzywna i unikatowa w skali Polski i Europy inwestycja, która została usytuowana w malowniczej, morskiej scenerii z widokiem na marinę i cumujące jachty. Luksusowy kompleks apartamentów wraz z nowoczesną przystanią jachtową oraz aleją spacerową z butikami i restauracjami stworzą wyjątkowe i ekskluzywne miejsce. Prestiżowy kompleks apartamentów został zaprojektowany tak, by zapewnić komfort swoim mieszkańcom. Jakość i niezwykła precyzja jego wykonania, widoczne będą w każdym calu. Yacht Park oferuje 135 wyjątkowych apartamentów położonych w sześciu 5-kondygnacyjnych budynkach, które zajmą obszar ponad 6 tyś mkw. W ramach inwestycji powstanie nowoczesna marina dla 120 jednostek. Dzięki temu Yacht Park spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających rezydentów. Budynki Yacht Park mają nietypowy kształt trapezu, co daje maksymalną, południową ekspozycję, zapewniając tym samym doskonały widok na morską panoramę. Ideą poszukiwania doskonałej formy inwestycji było jak najlepsze doświetlenie apartamentów światłem dziennym oraz umożliwienie podziwiania zapierającego dech w piersi widoku na malowniczy krajobraz Gdyni i Zatoki Gdańskiej.

Dzięki zastosowaniu zaawansowanych rozwiązań architektonicznych Yacht Park zapewni wyjątkowe miejsce do życia, odpoczynku i spędzania czasu z bliskimi. Elewacja apartamentowców w kolorystyce klasycznej bieli z domieszką stonowanej szarości powstała z połączenia różnorodnych materiałów najwyższej jakości. Panoramiczne okna z dużymi przeszkleniami sprawią wrażenie przebywania w luksusowym jachcie i pozwolą podziwiać urokliwe nadmorskie zachody słońca. Pomiędzy budynkami zaprojektowane zostały otwarte, ogólnodostępne zielone patia. Każdy element Yacht Parku został przeanalizowany pod względem maksymalnego wykorzystania zielonej technologii. Wszystko to tworzy luksusową przestrzeń do życia. Unikatowość kompleksu Yacht Park zostanie dopełniona przez nowoczesną marinę, inspirowaną najlepszymi na świecie portami jachtowymi. Powstanie 120 miejsc postojowych oraz profesjonalne zaplecze dostosowane do potrzeb najbardziej wymagających żeglarzy. Nowoczesny system zarządzania obiektem sprawi, że będzie to idealne miejsce do rozpoczęcia rejsów morskich i wypraw żeglarskich.