Luksusowe apartamenty inwestycyjne na sprzedaż z bazy biur WGN

5/5 - (2 votes)

Luksusowe apartamenty na sprzedaż mogą stanowić doskonałe nieruchomości inwestycyjne. Prestiżowe, zachęcające stylowym wyglądem, posiadające szereg udogodnień i atrakcyjną lokalizację – właśnie takich nieruchomości poszukują wymagający nabywcy. Niekiedy kupują oni ekskluzywne lokum mieszkalne na własny użytek, a innym razem planują czerpać zyski z tytułu jego wynajmu.

Prestiżowe apartamenty na sprzedaż wzbogacają sektor nieruchomości premium

Jeszcze kilka lat temu rynek luksusowych apartamentów na sprzedaż notował powolne wzrosty zainteresowania. Jednak z roku na rok dało się widzieć coraz więcej prestiżowych inwestycji, które dostarczane są na rynek. Deweloperzy stale monitorują rynek i dostosowują swoje przyszłe inwestycje pod aktualne preferencje zakupowe kupujących.

Czy to oznacza, że Polacy chcą mieszkać coraz bardziej luksusowo? Oczywiście naturalnym jest, że nabywcy lokali mieszkalnych w Polsce cały czas podnoszą poprzeczkę wymagań. Apartament na sprzedaż, niczym nieruchomość z katalogu, to marzenie wielu osób.

Luksus do wynajęcia

Luksusowe nieruchomości z segmentu mieszkalnego mogą stanowić nie tylko doskonałe miejsce do zamieszkania, lecz także jako inwestycja kapitału. Osoba, która nabędzie ekskluzywne mieszkanie z segmentu premium może pokusić się o zwiększenie zawartości swojego portfela inwestycyjnego.

Może to zrobić na różne sposoby. Jednym z nich może być wynajem nieruchomości i czerpanie z tego tytułu stałych, comiesięcznych przychodów. Drugim rozwiązaniem może być odsprzedaż nieruchomości w okresie, kiedy jej wartość wyraźnie wzrośnie. Obie opcje są warte uwagi.

Apartament na sprzedaż kontra czerpanie zysków z tytułu najmu

Apartamenty na sprzedaż znajdują się w kręgu zainteresowania nie tylko prywatnych nabywców, ale również inwestorów, którzy za pomocą nieruchomości chcą pomnażać zgromadzony przez siebie do tej pory kapitał finansowy.

Do popularnych należą dwie opcje inwestycyjne. Pierwszą z nich jest wynajem nieruchomości. Właściciel luksusowego mieszkania może zdecydować, czy zaoferuje możliwość najmu krótkoterminowego, czy może długoterminowego. W przypadku nieruchomości z segmentu premium popularny jest najem krótkoterminowy, który równocześnie potrafi przynieść stosunkowo większe przychody, niż najem długoterminowy. Decydując się na pomnażanie kapitału finansowego za pomocą najmu, inwestor może liczyć na stosunkowo niskie, jednak długoletnie zyski.

Drugą opcją pomnażania kapitału za pomocą nieruchomości jest ich odsprzedaż po wyższej cenie. Nieruchomości z segmentu premium zazwyczaj nie tracą na wartości. Inwestor może poczekać, aż wartość jego luksusowego mieszkania wzrośnie na tyle, że wystawi je do sprzedaży po wyższej cenie. Wybierając tę opcję inwestor otrzyma natychmiastowy, duży zastrzyk gotówki. Pomnożony kapitał będzie mógł przeznaczyć na kolejne, dowolne cele inwestycyjne.

Nieruchomość na własny użytek

Oczywiście część osób poszukuje luksusowego mieszkania na własny użytek. W takim wypadku kryteria poszukiwania mogą być całkowicie dopasowane do indywidualnych preferencji nabywcy. Może on pokusić się o wybór najbardziej dogodnej dla siebie, niekoniecznie centralnej i prestiżowej lokalizacji. Może też dopasować metraż i wygląd poszczególnych pomieszczeń całkowicie pod swój gust.

Wybierając nieruchomość w segmencie mieszkaniowym, która ma służyć pomnażaniu kapitału inwestorskiego, nabywca nieruchomości powinien kierować się zz kolei aktualnymi trendami na rynku. Wówczas ma szanse na dotarcie do szerszego grona odbiorców – czy to najemców, czy też potencjalnych nabywców nieruchomości mieszkalnej w przyszłości.

Ekskluzywne apartamenty na sprzedaż w bazie biur WGN

Jakim budżetem trzeba dysponować, aby stać się właścicielem luksusowego apartamentu na sprzedaż? Poniżej prezentujemy przykładowe oferty z biur WGN, które zwizualizują, jaki jest koszt zakupu ekskluzywnego mieszkania.

WGN Piotrków Trybunalski jest wyłącznym agentem sprzedaży prestiżowego mieszkania, które zlokalizowane jest w Piotrkowie Trybunalskim. Lokum mieszkalne pochodzi z rynku pierwotnego. Apartament na sprzedaż oferuje dostęp do 112 metrów kwadratowych powierzchni mieszkalnej, co przekłada się na 3 duże pokoje. Mieszkanie znajduje się na 1 piętrze w 4.kondygnacyjnym budynku, prezentuje deweloperski stan techniczny. Do dyspozycji mieszkańców będzie taras, który przynależy do mieszkania. Jest to kameralne osiedle z dostępem do rozbudowanej infrastruktury handlowo-usługowej.
Cena ofertowa wynosi 980 000 złotych, co daje 8 750 złotych za metr kwadratowy nieruchomości.

WGN Poznań Krauthofera jest wyłącznym agentem sprzedaży prestiżowego mieszkania zlokalizowanego w Poznaniu. Apartament na sprzedaż ma powierzchnię 106 metrów kwadratowych i oferuje dostęp do 5 przestronnych pokoi. Mieszkanie mieści się na 1 piętrze w 4.kondygnacyjnej kamienicy. Lokum mieszalne posiada balkon z widokiem na City Park. Dodatkowo do dyspozycji właściciela będzie pomieszczenie gospodarcze, które znajduje się w piwnicy.
Cena ofertowa za apartament na sprzedaż z rynku wtórnego wynosi 959 000 złotych, co daje 9 047 złotych za metr kwadratowy.

WGN Szczecin jest wyłącznym agentem sprzedaży lokalu mieszkalnego położonego w kamienicy w Szczecinie. Apartament na sprzedaż ma powierzchnię nieco ponad 104 metrów kwadratowych i liczy 4 pokoje. M. mieści się na 1 piętrze w 5.kondygnacyjnym budynku. Jest to nieruchomość z rynku wtórnego. W mieszkaniu zachowane są klimatyczne detale, piękna sztukateria oraz drzwi. Właściciel otrzyma w cenie dostęp do piwnicy. Lokal mieszkalny znajduje się w centrum miasta i posiada dostęp do rozbudowanej infrastruktury handlowo-usługowej.
Cena ofertowa nieruchomości wynosi 769 000 złotych, co daje 7 369 złotych za metr kwadratowy nieruchomości.

WGN Chrzanów jest wyłącznym agentem sprzedaży ekskluzywnego mieszkania, które położone jest w centrum Katowic. Apartament na sprzedaż oferuje dostęp do 3 pokoi rozlokowanych na 104 metrach kwadratowych powierzchni. Mieszkanie znajduje się na ostatnim, 4 piętrze wyremontowanej kamienicy. Jest to oferta z rynku wtórnego.
Cena ofertowa wynosi 599 000 złotych, co daje 5 760 złotych za metr kwadratowy.

Wysoki standard jest coraz częściej oczekiwany

Deweloperzy zdają sobie sprawę z tego, że kupujący coraz wyżej podnoszą poprzeczkę. Ich oczekiwania rosną z roku na rok, co z kolei przekłada się na realizowanie przez deweloperów coraz bardziej prestiżowych projektów mieszkaniowych. Oczywiście nie należy zapominać, że w parze za rosnącym standardem idzie również rosnąca cena na metr kwadratowy.

Czy sektor nieruchomości premium będzie się dalej rozwijać? Z pewnością można mówić o rozwoju, jednak jego dynamika nie będzie gwałtowna. Zainteresowanie prestiżowymi apartamentami na sprzedaż rośnie, jednak tempo tego wzrostu jest raczej spokojne.

 

Magdalena Łozowicka
Redaktor Naczelna Komercja24.pl