MENUMENU

Modne apartamenty – trendy 2018

Wykańczanie mieszkania i jego wyposażanie to chyba najmilszy element całego procesu od momentu jego zakupu. Tymczasem wiele osób ma problem z aranżacją własnego lokum. Nie mają pomysłu, lub nie wiedzą do końca, w jaki sposób zestawić ze sobą konkretne elementy.

Osobom, które mają problem z urządzeniem swojego apartamentu, z pomocą przychodzą magazyny związane z tematyką wnętrzarską. Dzięki nim każdy ma możliwość sprawdzić, jakie są bieżące trendy mieszkaniowe i co jest teraz modne.Poniżej prezentujemy trendy, które w naszym odczuciu na dobre zagościły w mieszkaniach w 2018 roku.

Prostota doskonale się sprawdza w apartamentach

W dalszym ciągu z mody nie wychodzi prostota połączona z nutką elegancji. Proste, klasyczne meble w nowoczesnym wydaniu podbijają serca wielu osób urządzających swoje apartamenty. Doskonałym przykładem są proste meble wykonane z lakierowanymi frontami. W tym miejscu dodać możemy, że z naszych obserwacji w dalszym ciągu wynika, że najchętniej wybierana jest biel, która stanowi doskonałe połączenie z praktycznie każdym innym kolorem. Polacy chętnie wybierają ją właśnie ze względu na uniwersalność.

Bardzo dużą popularnością cieszy się cały czas styl skandynawski. Minimalizm, prostota i nawiązanie do natury to główne cechy charakterystyczne tego stylu. Ważnym elementem są tutaj również dodatki, które powinny nawiązywać do natury oraz być spójne kompozycyjnie z jasną kolorystyką luksusowych wnętrz. Co istotne, meble są wprawdzie proste, jednak powinny odznaczać się wysokim gatunkiem. Urządzone według jego zasad apartamentu są jasne i wydają się bardziej przestronne. Polacy pokochali skandynawskie trendy i zdaje się, że jeszcze na długo będą one triumfować w polskich mieszkaniach.

Wśród zwolenników bardziej luksusowych wnętrz zdaje się w dalszym ciągu dominować obecność złotych dodatków i elementów wykończeniowych. Może to być na przykład rama stolika kawowego bądź rama obrazu). Tutaj minimalizm jest jeszcze bardziej uwidoczniony. W dalszym ciągu panuje również moda na ukrywanie osobistych przedmiotów w szafkach i gablotach. Na widoku eksponuje się natomiast luksusowe i często niezwykle designerskie ozdoby, takie jak figurki, donice czy obrazy. Przedmioty codziennego użytku często otrzymują również status elementów dekoracyjnych, czego doskonałym przykładem są bardzo nowoczesne lampy, zachwycające niebanalnymi kształtami.

Jakie kolory sprawdzą się w apartamencie

Przejdźmy do palety barw – w naszym odczuciu Polacy coraz chętniej decydują się na powrót do żywej kolorystyki. W luksusowych pomieszczeniach coraz częściej pojawiają się także pastelowe odcienie różu, błękitu czy zieleni. Niemniej w dalszym ciągu kolory stanowią raczej uzupełnienie stylistyczne, wyraźny akcent. Kolorami dominującymi we wnętrzach wciąż są bowiem biel, szarości oraz delikatne beże i brązy. Mieszkanai wydają się być jednak bardziej kolorowe i charakterne.

Coraz częściej w polskich apartamentach pojawiają się kolorowe fotapety. Sceny lub kolorowe wzory sprawiają, że wnętrza nabierają bardziej indywidualnego charakteru i są bardziej spersonalizowane.
Ponadto w apartamentach coraz częściej pojawiają się tworzone pod indywidualne zamówienia meble oraz dodatki. To sprawia, że mieszkanie zyskuje bardziej niepowtarzalny klimat.

W apartamencie klasyka zawsze będzie trafionym wyborem

Pomimo dominującej nowoczesności, w dalszym ciągu ogromną popularnością w 2018 roku będą cieszyć się drewniane dodatki. Podłogi, stoły czy krzesła często zestawiane są z lakierowanymi frontami, szkłem oraz metalem. Takie połączenie sprawia, że wnętrze mieszkania wydaje się zarówno nowoczesne, jak przy tym przytulne i zachęcające do spędzania w nich wolnego czasu.

W 2018 roku zdają się dominować trendy, które były popularne również rok temu. Niemniej zauważalny jest powiew świeżości w postaci mocnych akcentów kolorystycznych, delikatnych pasteli oraz coraz większej otwartości do bogatego wzornictwa. Apartamenty w dalszym ciągu są utrzymywane w minimalistycznej stylistyce, jednak ich prostota i skromność przełamywane są przez coraz barwniejsze i oryginalniejsze ozdoby i wzory.

Modne apartamenty – trendy 2018