Marmur-synonim luksusu

5/5 - (1 vote)

Marmur, od wieków wykorzystywany w aranżacji wnętrz jest uważany za kwintesencje elegancji i luksusu. Pojawia się w aranżacjach najdroższych i najbardziej prestiżowych apartamentów na całym świecie, ale w czym tkwi jego fenomen?

Marmur to ponadczasowa elegancja łącząca w sobie surowość kamienia i bliskość natury. Współcześnie dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii surowiec ten oferuje jeszcze większe możliwości. Luksusowe apartamenty to duże przestrzenie, które wymagają indywidualnego podejścia i aranżacji. Obecnie marmur w postaci nie tylko płytek czy kafelków odnajdzie się w każdym pomieszczeniu.

Naturalne bogactwo surowca można podkreślać za pomocą delikatnej kolorystki czy też wykończenia, te błyszczące dodaje luksusu a matowe jest idealne dla fanów surowego minimalizmu. W luksusowych apartamentach rolę łazienki zastępuje odpowiednio duży salon kąpielowy. Większy metraż daje wręcz nieograniczone możliwości aranżacyjne. W przypadku luksusowych apartamentów mniej znaczy więcej. Dlatego zamiast zbędnych mebli czy detali lepiej skupić się na jednym surowcu. Jasny marmur doskonale podkreśli czyste linie sprzętów łazienkowych i nada eleganckiego charakteru przy zachowaniu walorów praktycznych w łazience.

Marmur jest materiałem na tyle uniwersalnym, że doskonale się sprawdzi w każdym wnętrzu. Wykorzystanie go w kuchni czy łazience jest rozwiązaniem utartym dlatego warto wyjść poza schemat. Ciekawą propozycją będzie wykorzystanie go w salonie jako swoista rama do kominka. Bardziej odważnym pomysłem jest cała ściana pokryta lśniącym marmurem.

Materiałem, który szczególnie dobrze odnajdzie się w towarzystwie marmuru jest ponadczasowe drewno. To właśnie ten naturalny surowiec sprawia, że wnętrze od razu nabiera przytulnego klimatu. Marmur ładnie komponuje się z innymi materiałami: szkłem, metalem, modnym ostatnio złotem i mosiądzem.

Charakterystyczna struktura marmuru oraz jego kolor pozwalają zachować ciągłość nowoczesnego, europejskiego stylu i klasycznej elegancji z nienachalnym luksusem. Dzięki czemu jest doskonałym tłem dla designerskich mebli czy dzieł sztuki.