MENUMENU

Luksusowy hotel na gdańskiej Wyspie Spichrzów

Hotel Grano zlokalizowany na gdańskiej Wyspie Spichrzów wkrótce otworzy swoje podwoje dla turystów. Oficjalne otwarcie obiektu oferującego 136 pokoi oraz szereg udogodnień nastąpi w lutym 2020 roku. Obecnie na terenie hotelu trwają prace wykończeniowe.

Hotel Grano to kolejny obiekt utworzonej latem bieżącego roku sieci hotelowej Grano Hotels. W ramach nowej marki funkcjonują już Hotel Number One by Grano oraz Grano Apartments (wcześniej Apartamenty Nowa Motława), obiekty które goszczą turystów od 2017 roku i również mieszczą się na Wyspie Spichrzów. Atrakcyjna lokalizacja Hotelu Grano położonego zaledwie kilka minut piechotą od gdańskiego Starego Miasta zapewni gościom bliskość najważniejszych zabytków i turystycznych atrakcji, jak Bazylika Mariacka, Fontanna Neptuna czy malownicze Długie Pobrzeże.

Czterogwiazdkowy obiekt charakteryzują udogodnienia w wysokim standardzie. W hotelu zaprojektowano elegancką strefę spa i wellness wyposażoną w basen, siłownię oraz 3 gabinety zabiegowe. Hotel Grano będzie mógł się poszczycić autorską restauracją o nazwie Młyn, która zaserwuje dania polskiej kuchni w nowoczesnym wydaniu. Do lokalu będzie należał letni ogródek. W hotelu zastosowano unikalne rozwiązania architektoniczne. Bryła budynku nawiązuje do zabytkowych spichlerzy, z których niegdyś słynęła ta część miasta. Posiadały charakterystyczne, strzeliste dachy, które odwzorowano w architekturze Hotelu Grano. Do dawnych dziejów nawiązuje już sama nazwa obiektu – „grano”, czyli po włosku „ziarno” to hołd oddany czasom świetności Wyspy Spichrzów, której spichlerze setki lat temu magazynowały zboże przeznaczone na handel. Był to towar ceniony przez kupców także poza granicami Polski. Motywami, które królują w designie wnętrz obiektu są kwiaty i wino. Autorem projektu architektonicznego jest renomowane studio Ideograf – Paulina Czurak. Z kolei deweloperem odpowiedzialnym za realizację inwestycji jest Dekpol Deweloper. Spółka Dekpol pełni również rolę generalnego wykonawcy obiektu. Główne prace budowlane w hotelu zakończyły się w październiku bieżącego roku.

Ceny pobytów w Hotelu Grano rozpoczynają się od 270 zł za noc. W ofercie można znaleźć zarówno pokoje hotelowe przeznaczone dla jednej bądź dwóch osób, jak i pokoje typu studio z wydzieloną strefą dzienną, w których pobyt mogą zarezerwować maksymalnie 4 osoby. W pokoju Junior Suite z kolei znajdą się aż dwie łazienki, a Apartament o powierzchni 50 m2 przekona do siebie najbardziej wymagających gości dzięki unikalnemu, stylowemu wystrojowi. Wyróżnikiem lokalu będzie znajdująca się w sypialni wolnostojąca wanna zapewniająca maksymalny relaks. Pokoje są wyposażone w nowoczesne rozwiązania high-end m.in. indywidualnie sterowaną klimatyzację czy telewizory SMART TV z systemem iLumio oraz możliwością korzystania z platformy Netflix. Goście będą mogli dostać się do pokojów zarówno za pomocą tradycyjnej karty, jak i specjalnej aplikacji wyposażonej w wirtualny klucz. Hotel Grano oferuje pobyty z opcją śniadań w formie bufetu obfitującego w świeże produkty i zróżnicowane dania. W obiekcie powstała również strefa biznesowa, którą tworzą trzy przestronne sale konferencyjne wyposażone we wszelkie udogodnienia oraz akcesoria potrzebne do pracy podczas spotkań firmowych czy konferencji.

Hotel Grano to obiekt o charakterze butikowym, zaprojektowany dla wymagających gości, którzy liczą na coś więcej niż komfortowy nocleg – chcą przeżyć wyjątkowe chwile i doświadczyć czegoś niepowtarzalnego. Jesteśmy przekonani, że połącznie atrakcyjnych udogodnień, unikalnego designu oraz przyjaznej atmosfery, o jaką dbamy w naszych obiektach sprawi, że Hotel Grano wkrótce stanie się jednym z ulubionych miejsc wypoczynku wśród osób odwiedzających Gdańsk – mówi Łukasz Pawlina, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu w Grano Hotels.

Luksusowy hotel na gdańskiej Wyspie Spichrzów
5 (100%) 3 votes