Luksusowe wnętrza w klasycznym stylu

Rate this post

Wnętrza wypełnione antykami to nie tylko marzenie niejednego miłośnika sztuki to także symbol luksusu i klasycznej elegancji. Jednak nie oznacza to, że wszystkie meble w pomieszczeniu muszą być utrzymane w tym stylu. W tym przypadku mniej znaczy więcej. Co ważne nawet nowoczesne wnętrze może wiele zyskać dzięki wprowadzeniu antycznego przedmiotu, który stanie się głównym punktem w aranżacji naszego wnętrza. Jest tylko jeden warunek, jeśli decydujemy się na taki akcent – powinien to być przedmiot z najwyższej półki.

Antyki dobrze czują się w luksusowych mieszkaniach czy ekskluzywnych willach, ponieważ potrzebują odpowiedniej oprawy a co ważniejsze przestrzeni. Obecnie jednym z wiodących trendów w aranżacji wnętrz jest połączenie prostych, nowoczesnych form z bogato zdobionymi antykami. Takie połączenie określane jest jako styl francuski, czyli przemyślany eklektyzm i nuta nonszalancji. W praktyce jest łączenie starego z nowym, nowoczesnego z klasycznym. Jednak z pozoru banalne połączenie jest przepisem na wyjątkowe wnętrze podkreślające zarówno charakter właściciela jak i samo luksusowe mieszkanie.

Tylko od indywidualnych preferencji zależy czy antyki staną podstawą aranżacji czy tylko będą stanowiły dopełniający całości element. Styl francuski doskonale sprawdzi się w apartamentach w kamienicach, wysokie sufity i duże okna są wręcz idealnym tłem dla mebli z historią.

Trendy w aranżacji wnętrz zmieniają się jak w kalejdoskopie, jednak pewne nurty są z nami od lat. Surowy minimalizm tak inspirujący i popularny od lat zdaje się przemijać a ludzie coraz częściej zwracają się ku eleganckiej klasyce, której synonimem są antyki. Co więcej, odpowiednio zaaranżowane, wspaniale łączą się ze współczesnym wyposażeniem i wykończeniem mieszkań, nadając im nieco nostalgii, elegancji, eklektycznego charakteru i piękna minionych epok.

Klasyczna elegancja jest sposobem na nadanie wnętrzom ponadczasowego charakteru – odpornego na kapryśną modę. Aranżacje harmonijnie łączące antyki i współczesny design. Czerpiące z klasycznych wzorców i jednocześnie nadające im nowoczesnego charakteru doskonale pasują do luksusowych mieszkań.

Agenci WGN, którzy specjalizują się w obrocie nieruchomościami premium zgodnie podkreślają, że antyki są swoistą wisienką na torcie najbardziej luksusowych mieszkań.