MENUMENU

Jak luksusowe, ekskluzywne inwestycje hotelowe wpływają na ceny pobliskich nieruchomości?

Segment hotelowy w Polsce stale się rozwija. Na mapie całego kraju nowoczesnych inwestycji hotelowych jest coraz więcej. Ich obecność zaznacza się nie tylko w dużych aglomeracjach miejskich, ale również w mniejszych miejscowościach.

Niezależnie od tego, w jakich miejscowościach powstają nowe inwestycje hotelowe w ich okolicy znajduje się wiele nieruchomości o charakterze mieszkaniowym oraz komercyjnym. Sąsiedztwo tak budujących obiektów zwiększa prestiż a z pewnością wpływa na cenę okolicznych nieruchomości. Co więcej, na pojawieniu się w okolicy prestiżowych obiektów hotelowych korzystają również właściciele prywatnych kwater. Wielu ich najemców docenia możliwość wynajęcia lokum nieopodal obiektu, który jest w danym mieście rozpoznawalny.

Inwestycje hotelowe w górach

Doskonałym przykładem hotelu, który z pewnością ma pozytywny wpływ na budowaniu prestiżu otoczenia, jest Zamek Księża Góra w Karpaczu. Hotel ten wznosi się na wysokości 628 metrów n.p.m. Ustronne położenie i kameralna atmosfera sprawiają, że z chęcią zamek odwiedzany jest przez polityków, przywódców państw oraz ważne osobistości.

Taras o powierzchni aż 200 metrów daje możliwość poczucia niezależności oraz piękna pejzażu, jaki roztacza się wokół inwestycji. Pokoje hotelowe utrzymane są w nowoczesnej a zarazem przytulnej aranżacji. Aby goście nie tracili z oczu widoku wspaniałej okolicy, zadbano o to, aby do każdego pokoju przynależał przestronny balkon. Ponadto pokoje wyposażone są we wszelkie udogodnienia. Zamek Księża Góra z pewnością zasługuje na miano wiodącej wizytówki miasta.

Ponadto goście hotelu podczas spacerów po mieście skorzystają zapewne z oferty okolicznych sklepów i restauracji, co stanowi wartość dodaną dla mieszkańców Karpacza, którzy budują tutaj swoje biznesy.

W Szczawnicy znajduje się nowoczesny, butikowy hotel – Modrzewie Park Hotel. Inwestycja jaką jest pięciogwiazdkowy obiekt zachwyca niepowtarzalnymi wnętrzami w stylu art deco. W jego ofercie znajdują się nie tylko luksusowe pokoje hotelowe, ale również restauracja, bar, strefa Spa & Wellness oraz biznesowa sala konferencyjna. Ten malowniczy górski kurort stanowi miejsce doskonałe do aktywnego wypoczynku.
Ekskluzywny hotel z pewnością przyciąga wielu gości i znamienite osobistości.

Inwestycje hotelowe nad morzem

Inwestycje hotelowe, które wybudowano nad morzem, również zachwycają swoim prestiżem. Przykładem takiego miejsca może być czterogwiazdkowy Hotel Sopot położony w północnej części słonecznego Sopotu. Od morza oraz piaszczystej plaży hotel dzieli jedynie Park Północny. Hotel jest bardzo luksusowy i nowoczesny, przy czym jego oferta skierowana jest do różnorodnych gości.

Dla rodziców, którzy planują wypoczynek ze swoimi dziećmi hotel przygotował dodatkowe udogodnienie – znajduje się tutaj KIDS CLUB, w którym dzieci mogą swobodnie się bawić. Ponadto, co nie zdarza się często, hotel ten przyjazny jest zwierzętom.

Wnętrze hotelu urządzono w przytulnym, komfortowym stylu, który równocześnie podkreśla ekskluzywność tego miejsca. Pokoje są luksusowe, a zarazem dają poczucie odprężenia. To naprawdę wyjątkowe i godne polecenia miejsce na mapie Sopotu.

Inne prestiżowe inwestycje hotelowe

Lublin także może poszczycić się wspaniałymi hotelami. Jednym z nich jest na przykład pięciogwiazdkowy Hotel Alter. Ten niesamowity obiekt znajduje się w sercu Starego Miasta. Hotel został stworzony z myślą o ludziach, którzy cenią sobie komfort, prestiż oraz luksus a równocześnie doceniają historię. Na hotel zaadaptowano zabytkową, XVI-wieczną kamienicę, której wnętrze urządzono w elegancki a zarówno nowoczesny sposób. Na gości czeka tutaj 13 ekskluzywnych pokoi hotelowych, restauracja, cocktail bar, sala konferencyjna, VIProom oraz strefa Wellness & SPA.

Budujące prestiż hotele stanowią znakomite wizytówki dla miejsc, w których się znajdują. Zarówno w przypadku dużych aglomeracji miejskich, jak i miejscowości wypoczynkowych, napędzają turystykę, zwiększając przychody okolicznych przedsiębiorców, co równocześnie w wielu przypadkach wpływa na zwiększenie wartości nieruchomości należących do tychże przedsiębiorców.

Magdalena Paluch

Redaktor naczelna komercja24.pl

Jak luksusowe, ekskluzywne inwestycje hotelowe wpływają na ceny pobliskich nieruchomości?