Inwestowanie w apartamenty w Hiszpanii

4.8/5 - (79 votes)

Hiszpania przyciąga turystów, którzy planują spędzić urlop w ciepłym i słonecznym zakątku Europy. Hiszpania zachęca do odwiedzenia malowniczymi terenami, dostępem do morza i oceanu. Madryt, będący stolicą Hiszpanii, przyciąga licznych urlopowiczów, którzy marzą o tym, aby obejrzeć to wspaniałe miasto. Nie powinno więc dziwić, że w ślad za turystami podążają także inwestorzy, którzy poszukują idealnej nieruchomości jako lokatę kapitału.

fot. WGN Spain Costa Del Sol / Apartamenty na sprzedaż w Hiszpanii

Sektor apartamentów na sprzedaż w Hiszpanii

Apartamenty na sprzedaż w Hiszpanii cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem ze strony inwestorów z Polski. Wiele osób właśnie w Hiszpanii postanawia spędzić urlop, w związku z czym zainteresowanie lokalami wypoczynkowymi jest tam duże. Rodziny, które wyjeżdżają na wspólne urlopy, często poszukują prywatnych kwater, które zapewnią im komfortowy wypoczynek, z dostępem do wszelkich wygód, jakie są w zwykłym mieszkaniu. Własna łazienka, w pełni wyposażona kuchnia do dyspozycji, salon i pokoje sypialniane – to rzeczy, które często przemawiają na korzyść prywatnych kwater. Niekoniecznie więc pobyt za granicą kojarzy się z wyjazdem do hotelu. Inwestorzy stale monitorują więc zagraniczne rynki w poszukiwaniu nieruchomości mieszkalnej, którą będą mogli nabyć pod wynajem.

Sektor nieruchomości premium się umacnia

Na rynkach mieszkaniowych przybywa nieruchomości z segmentu premium. Zarówno krajowi, jak również przyjezdni urlopowicze chcą wypoczywać w komfortowych warunkach. Oznacza to nic innego, jak ciągłe starania właścicieli prestiżowych mieszkań, aby przyciągnąć najemców do swoich lokali. Popularnością coraz częściej cieszą się apartamenty na sprzedaż w Hiszpanii, które prezentują wysoki standard. Inwestorzy poszukując idealnej nieruchomości do nabycia zwracają uwagę na standard budynku oraz jakość wykończenia dostępnych mieszkań. Wartość dodaną stanowi winda w budynku oraz klimatyzacja w pomieszczeniach. Balkon również jest bardzo istotny, ponieważ urlopowicze zwracają uwagę na jest obecność. Idealnie, jeśli do lokalu mieszkalnego przynależy przestronny taras, z którego najemcy mogą skorzystać, aby napić się porannej kawy w trakcie podziwiania malowniczych pejzaży w Hiszpanii. Bardzo ważna jest też okoliczna infrastruktura. Dużym zainteresowaniem cieszą się apartamenty na sprzedaż w Hiszpanii, które zapewniają bliskość morza, a równocześnie bliskość rozbudowanej infrastruktury handlowej oraz infrastruktury restauracyjno-usługowej. Ważne są też miejsca parkingowe. W przypadku budynków mieszkalnych budowlanych typowo jako inwestycje typu apart, popularne są podziemne garaże. Na terenie niektórych osiedli powstają też strefy relaksu i place zabaw dla dzieci.

fot. WGN Spain Costa Del Sol / Apartamenty na sprzedaż w Hiszpanii

Polacy chętnie wybierają apartamenty na sprzedaż w Hiszpanii w celach biznesowych… i wakacyjnych

Polscy inwestorzy chętnie wybierają apartamenty na sprzedaż w Hiszpanii. Piękna pogoda, malownicze krajobrazy oraz odmienny od polskiego klimat przyciągają zarówno inwestorów, jak i turystów. Co więcej, w kraju tym powstaje dużo inwestycji o charakterze mieszkaniowym, które nastawione są na sprzedaż luksusowych mieszkań prywatnych inwestorom, pod ich późniejszy wynajem.

Ważna rzecz – lokalizacja nieruchomości

Odpowiednia lokalizacja inwestycji ma w przypadku miejscowości turystycznych fundamentalne znaczenie. Bliskość atrakcji turystycznych, łatwy dostęp do morza czy oceanu a także bliskość rozbudowanej infrastruktury handlowo-usługowej, ma ogromne znaczenie. Przyszli najemcy inwestora z pewnością zwrócą na te kwestie uwagę przy wyborze luksusowego mieszkania pod wynajem wakacyjny. Z tego względu większym zainteresowaniem cieszą się nie tylko apartamenty na sprzedaż w Hiszpanii, które charakteryzują się atrakcyjną ceną, ale również te inwestycje, które zapewniają dostęp do wspomnianych wyżej wartości dodanych.

Biura WGN z atrakcyjnymi ofertami apartamentów na sprzedaż w Hiszpanii

Ile kosztuje apartament na sprzedaż w Hiszpanii? Biura WGN posiadają oferty sprzedaży w swojej bazie. Poniżej prezentujemy przykładowe z nich, co pozwoli lepiej zobrazować, w jakiej cenie można nabyć dany lokal mieszkalny za granicą.
WGN Częstochowa pośredniczy w sprzedaży atrakcyjnej nieruchomości położonej w hiszpańskiej miejscowości Estepona. Lokal mieszkalny, który jest przedmiotem sprzedaży, liczy 3 pokoje i znajduje się na 2 piętrze w 3.kondygnacyjnym budynku. Mieszkanie ma 110 metrów kwadratowych powierzchni. Lokalizacja zapewnia widok na góry i morze, znajduje się blisko plaży oraz portu. W okolicy znajdują się też liczne restauracje. Inwestycja została oddana do użytku w 2021 roku. Cena apartamentu na sprzedaż w Hiszpanii wynosi 1 316 000 złotych.

WGN Częstochowa pośredniczy również w sprzedaży luksusowego mieszkania z widokiem na morze, które znajduje się w hiszpańskiej miejscowości Denia. Atutem jest bliskość plaży, do której z budynku jest zaledwie 100 metrów odległości. Apartament na sprzedaż w Hiszpanii posiada własny taras. Dostępne są też miejsca parkingowe w garażu podziemnym. Lokal mieszalny liczy 71 metrów kwadratowych powierzchni i oferuje dostęp do 3 przestronnych pokoi. Lokal z rynku pierwotnego znajduje się na 2 piętrze w 4.kondygnacyjnym budynku. Inwestycja zostanie oddana do użytku w 2024 roku. Cena ofertowa wynosi 1 363 000 złotych.

WGN Spain Costa Del Sol pośredniczy w sprzedaży luksusowego penthouse, który położony jest w hiszpańskiej miejscowości Torremolinos. Ekskluzywne mieszkanie liczy 103 metry kwadratowe powierzchni. Zlokalizowane jest na parterze 5.kondygnacyjnego, prestiżowego budynku o charakterze mieszkalnym. Apartament na sprzedaż w Hiszpanii oferuje dostęp do dwóch niezwykle przestronnych pokoi. Wspaniała rezydencja położona jest w La Ciza-a, czyli uprzywilejowanej lokalizacji przy plaży w Torremolinos. W ramach projektu realizowane są cztery budynki z segmentu premium. Nabywcy zyskają również dostęp do garażu i komórki lokatorskiej. Cena ofertowa nieruchomości wynosi 2 823 101 złotych.
Jak widać, nieruchomości za granicą potrafią prezentować naprawdę wysoki standard, przy czym im ten standard jest wyższy, tym wyższa jest również cena nieruchomości.

Zagraniczne nieruchomości inwestycyjne – potencjał dla inwestorów jest duży

Nieruchomości z segmentu premium cały czas uznawane są za bezpieczną i stabilną lokatę kapitału. Z tego względu inwestorzy w dalszym ciągu chętnie je nabywają. Robią to nie tylko na rynku polskim, ale również za granicą. W Hiszpanii powstają stale nowe inwestycje deweloperskie, które są doskonale dostosowane pod sprzedaż inwestycyjną. Można się więc spodziewać, że apartamenty na sprzedaż w Hiszpanii w dalszym ciągu będą przyciągać inwestorów, którzy poszukują inwestycji z segmentu premium, za pomocą których będą mogli pomnażać swój kapitał finansowy.